Czym charakteryzuje się rzetelny przewoźnik?

public-transport-topicZnalezienie rzetelnej firmy transportowej, która w swojej ofercie posiada szeroko rozumiane przeprowadzki, wbrew pozorom do łatwych nie należy. Poszukiwania najlepiej rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Praktycznie w każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka firm świadczących tego typu usługi. Wiarygodność konkretnego usługodawcy najlepiej zweryfikować korzystając z opinii osób, które skorzystały z oferty. W pierwszej kolejności warto poprosić o wyrażenie opinii rodzinę lub znajomych.

Jeśli nikt z najbliższego grona nie korzystał z tego typu usług, warto zajrzeć na fora tematyczne i przejrzeć wypowiedzi osób, które korzystały z usług danej jednostki. Wiele osób wychodzi z założenia, że Internet nie należy do najbezpieczniejszych źródeł informacji, dlatego też umieszczane na forach informacje warto zweryfikować podczas rozmowy z potencjalnym usługodawcą.

Wybór odpowiedniego przewoźnika

Większość firm, które świadczą usługi przeprowadzkowe, standardowo oferuje ekonomiczny załadunek, bezpieczny transport i rozładunek rzeczy. Dodatkowym rozwiązaniem jest ubezpieczenie przewożonych przedmiotów. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, niemniej jednak alternatywa ta stanowi gwarancję bezpieczeństwa przewożonych rzeczy. Ustalając warunki usługi warto zapytać o ubezpieczenie. Warto podkreślić, że niektórzy usługodawcy traktują tę alternatywę jako usługę dodatkową.

Musimy wziąć pod uwagę:

 • Cenę,
 • Czas,
 • Zakres usług w umowie.

Na uwagę zasługują także rozwiązania poszerzające usługę, m.in. możliwość zniesienia i wniesienia rzeczy, a nawet ich pakowania wraz z odpowiednim zabezpieczeniem poszczególnych rzeczy, demontażem i montażem elementów ruchomych oraz opisaniem poszczególnych kartonów.

3 thoughts on “Czym charakteryzuje się rzetelny przewoźnik?

 • 22 kwietnia 2016 at 17:53
  Permalink

  Dokładnie. Zawsze najważniejsza jest cena ;P

  Reply
 • 9 maja 2016 at 10:52
  Permalink

  Nie zawsze 😉 Czasami warto spojrzeć na inne aspekty. Cena wcale nie jest decydująca, bo zawsze później okazuje się, że czegoś nie przewidzieliśmy i suma sumarum zapłacimy tyle samo, lub więcej, niżeli oferty przeprowadzek droższych przewoźników :)

  Reply
 • 14 lipca 2017 at 09:52
  Permalink

  Tymczasem w sklepach widoczna jest wielka ilosc towarów zdalnie sterowanych. Wsród najwiekszych z nich warto wymienic roboty, samochody, samoloty i lodzie. Czym – oprócz ukladu takze zwyczaju dzialania – dziela sie do siebie wspomniane modele? Róznica pomiedzy jednymi modelami wyplywa z zaawansowania technologicznego takze zawartosci skladników.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *