Jak pasta do polerowania powłoki bagażówki?

pasta do bagażówkiPasta do polerowania powłok piecowych jest przydzielona do pole rowania także powłok poprzednio szlifowanych, jak i powłok nie wymagających ulepszania. Rekomenduje się ją zwłaszcza do polerowania piecowych i nitrocelulozowych powłok lakierowych wozów. Powłoki przewidziane do szorowania winny być czyste, pozbawione kurzu, który mógłby porysować nawierzchnię podczas porządkowania. Jeżeli osłonka była wcześniej polerowana, należy wymalowaną powierzchnie przetrzeć czystą flanelą. Na tak przygotowaną powłokę lakierową nanosi się drętwą łopatką małe ilości pasty i szoruje przy użyciu polerki bezrefleksyjnej albo niesztywnej flaneli, aż do pozyskania błysku bez smug i zamgleń.

Porządkowanie należy prowadzić w temperaturze środowiska, nie niższej tymczasem niż 10°C. Trzeba stronić od czyszczenia powłoki silnie nagrzanej dając za przykład promieniami słonecznyrni. Zamiata z powierzchni stalowych, żeliwnych i ceramicznych następujące powłoki lakierowe:

  • asfaltowe,
  • chlorokauczukowe,
  • nitrocelulozowe,
  • olejne,
  • epoksydowe,
  • poliestrowe,
  • poliwinylowe,
  • syntetyczne więdnące na powietrzu,
  • piecowe.

Działanie polega na ogarnianiu preparatu w matołek obicia lakierowego, które później zostaje oddzielone od podłoża, a jednocześnie spęcznione. Spęcznione pokrycie lakierowe jest spychane mechanicznie.

Na przeznaczoną do skasowania powierzchnię lakíerową oszyszczoną poprzednio z kurzu, błota itd.. powinno się nanieść preparat. Po czasie działania, słusznym dla danej powłoki i podrzędnym od jej grubości, napęczniałą warstwę lakieru usuwa się szpachlą, bystrą szczotką względnie silnym ruczajem wody. W przypadku ruczajem zdjęcia powłoki przy odosobnionym nałożeniu preparatu, chwyt powinno się powtórzyć. Zdezynfekowaną pokrywę trzeba zrejterować wodą i osuszyć. Spreparowane w taki sposób powierzchnie nie wymagają pomocniczych chwytów przed powtórnym malowaniem. Środek obejmuje niewiele odsetków Metanolu jak i substancje o działaniu upajającym, podrażniające cerę i błony śluzowe.

Podsumowując…

Preparat powinno się nakładać pod gołym niebem bądź przy skutecznie funkcjonującej wentylacji, mając posadę w okularach zapobiegawczych, fartuchach i rękawicach skórzanych. Preparatu nie wolno stosować przy radom zapale w wnętrzach, W których zarazem odbywa się spawanie bądź rznięcie metali palnikami. Z pojemnika można modelować zaledwie takie ilości, które zostaną w mig wykorzystane, po czym zbiornik powinno się natychrniast szczelnie zamknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *