Jak wygląda złomowanie pojazdu?

W toku zlomowanía czterokołowców, w odpowiedniej kolejności rozbiera się z nich wszelkie moduły szklane (lusterka, szyby: boczną, rewelacyjną i tylną, gogle odbłyśników i świateł tylnych, częstokroć z tworzyw). Odłączone szyby są porządkowane, zanim zostana zmagazynowane i scedowane do utylizacji. Demontowane szyby wymuszają ponadplanowego oprzyrzadowania, albowiem sa zrealizowane ze okulary warstwowego, hartowanego, klejonego lub kolorowanego. Po zdemontowaniu szyb szkło jest wtem sprzątane z folii, klajstrów, lakierów, powłok ceramicznych i galwanicznych (przewody ogumienia między innymi. szyby zadniej, nagięta antena radiowa). Szyby wytworne i tylne są rżnięte popijała elektryczna, której ostrze wsuwa się poprzez otwór utworzony dziurkaczem na obwodzie szyby.

Przebieg złomowania auta

lifecycle_1Istnieją specjalne urzadzenia do pozyskiwania stłuczki z automobilowych szyb hartowanych. Podczas demontażu szyb szkło securit z szyb poprzecznych i zadniej jest materiałem dla hut patrzałki. Szkło z szyby wystrzałowej triplex tworzy się z dwóch warstw binokle i filtru. Szkło można przetopić na nowe szyby samochodowe. Filtr jest dodatkowo odzyskiwany. Stosowane w samochodzie, jako zarzewie strumienia żelaznego, baterie akumulatorów magazynuja energię elektryczną powstałą w czasie reakcji chemicznych płyt ołowianych i kwasu siarkowego. Bateria akumulatorów składa się z ogniw scalonych płytek ołowiu i płytek tlenków ołowiu zanurzonych w elektrolicie.

Każde ogniwo stwarza się z elektrody pozytywnej stworzonej z dwutlenku ołowiu Pbo2 i elektrody negatywnej ołowiowej. Elektrolitem jest rozcieńczony kwas siarkowy. Między płytami pozytywnymi i ujemnymi są rozmieszczane przekładki przeszywane z tworzywa wyszukanego, powściągające zwarciu. Płyty, elektrolit i oddzielacze są zamocowane w naczyniu wykonanym z polistyrolu albo polipropylenu. Odłączona bateria akumulatorów z automobilu, która podlega recyklingowi, wymusza dokładnego wlania elektrolitu i przepłukania akumulatora woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *