Przygotuj swój samochód na wakacje

sky-170968_960_720Wyjazd na wakacje swoim samochodem, to z pewnością opcja wygodna, ale też ryzykowna. Awaria samochodu, może nam skutecznie uprzykrzyć wyprawę wakacyjną. W takiej sytuacji, warto choć częściowo zminimalizować to ryzyko i przygotować swoje auto do wyjazdu. Poniżej, przedstawiamy kilka porad, dzięki którym przygotujemy nasze auto do wyjazdu. Pierwsza i najważniejsza kwestia, to sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Jak to zrobić? Najlepiej na stacji diagnostycznej, albo jeszcze lepiej – u mechanika. Dlaczego właśnie u niego? Ponieważ gwarantuje on bardziej dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. W przypadku stacji diagnostycznej, będzie to kontrola nieco bardziej ogólna.

Przygotuj swoją bagażówkę do podróży

Nawet, jeśli wcześniej nie używałeś swojego samochodu do przeprowadzki, może być w nim sporo różnych niepotrzebnych rzeczy. Warto je uprzątnąć, jednocześnie sprawdzając czy mamy całe wymagane wyposażenie (koło zapasowe, trójkąt, pompka do kół, lewarek, podnośnik itd). W poprzednim punkcie, pisaliśmy o tym, że konieczne jest sprawdzenie podstawowego wyposażenia Twojego auta. W grę, wchodzi też koło zapasowe. Jednak warto też sprawdzić jego stan. Co z tego, że mamy koło, skoro będzie ono uszkodzone?! Transport zniszczonego bądź dziurawego koła zapasowego nie ma zwyczajnie sensu. Warto również zatroszczyć się o płyny „ustrojowe” naszego samochodu. Sprawdźmy, czy olej nie wymaga już wymiany (co 10, 15 tysięcy kilometrów), płyn hamulcowy (szczególnie ważne), płyn chłodniczy i do spryskiwaczy. Może się okazać, że nasze stare auto nie nadaje się już do dalszej jazdy, a tym bardziej na długie wyprawy z rodziną. Warto więc za wczasu pomyśleć o złomowaniu takiego wraka w kasacji pojazdów nienadających się do użytku. Zwróć uwagę na stronę GEPARD – Autokasacja.

Na koniec – światła

Ostatnim, również bardzo istotnym elementem samochodu, który należy sprawdzić, to światła. Sprawdzamy wszystko – zarówno postojówki, jak też światła mijania czy drogowe. I oczywiście nie zapomnijmy o kierunkowskazach. Może się bowiem okazać, że nasze światła wymagają wymiany, nawet jeśli motoryzacja wyposażyła nas w popularne LED-y.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *